Лімфодренажний масаж

Властивість лімфатичної системи виводити шкідливі речовини з організму людини відіграє важливе значення в усуненні інтоксикації і запальних процесів, спровокованих скупченням відпрацьованих продуктів життєдіяльності. Користь і шкода лімфодренажного масажу стають темою обговорень не тільки фізіотерапевтів, але і прихильників здорового способу життя.

Що таке лімфодренажний масаж

 

Лімфатична система складається з двох каналів, по яких тече лімфа: лімфатичної вени і грудного протоку. На відміну від системи кровообігу, її потік стимулюється не серцем, а тільки роботою м’язів, що належать до лімфососудів і органів дихання. В результаті їх делікатних скорочень і відбувається рух тканинної рідини в організмі. У тілі також є численні лімфатичні вузли, які виконують функцію біологічних фільтрів.

У відповідності з цим, найважливішою корисною функцією лімфатичної системи є фільтрація рідини в організмі, її очищення і захист від шкідливого впливу інфекцій. Лімфатична система вимиває продукти метаболізму і видаляє мікроби. Струм лімфи по всьому організму має властивість збирати токсини і транспортувати їх у лімфовузли, з подальшим їх переміщенням в нирки — для виведення з тіла.

На функції лімфи впливає стан сполучної тканини: якщо вона пухка, значить, у неї легко проникають токсини, а потім затримуються і накопичуються, не доходячи до лімфовузлів.

Використання масажу в лікувальній терапії відоме здавна. Лімфодренажний масаж був розроблений порівняно недавно, в 1930 році, і являє собою делікатний вид впливу на тіло. Його користь полягає у стимулюванні роботи лімфатичної системи організму.

Увага! Основними причинами порушень потоку лімфи служать малорухливий спосіб життя, нездорове харчування, недолік води в організмі.

Оскільки лімфатична система не забезпечена таким насосом, який має кровоносна, циркуляцію лімфи за рахунок скорочення м’язів органів дихання можуть забезпечити фізичні вправи.

В якості пасивного методу, який здатний поліпшити відтік тканинної рідини-лімфи в лімфатичні судини, користь покликаний приносити лімфодренажний масаж, який, по суті, є компресійним по впливу на тіло і здатний стати хорошим рішенням проблем лімфатичних стазів (набряків).

В лімфодренажному масажі застосовують дуже легкі натискання в поєднанні з м’якими насосними рухами до лімфатичних вузлів. Властивості лімфодренажних маніпуляцій є корисними для активації лімфотоку, що покращує обмін речовин і забезпечує підтримку організму в усуненні шкоди впливу відходів і токсинів. Тому перед масажем рекомендовано пити чисту воду, щоб допомогти виведенню продуктів розпаду.

Таким чином, зміцнюється імунна система, що веде до системного оздоровлення організму

Цікаво! Лімфатична система складається: з капілярів, судин і лімфовузлів, які через протоки транспортують тканинну рідину в кров; а також лімфатичних органів: мигдалин, паращитовидних залоз, тимуса, селезінки. Коли лімфоток порушується, виникають проблеми застою рідини, з’являється припухлість, стази.

Чим корисний лімфодренажний масаж

Чим корисний лімфодренажний масаж

Крім поліпшення руху лімфи і усунення детоксикації організму за рахунок поліпшення обміну речовин і більш швидкого видалення продуктів метаболізму, користь лімфодренажного масажу позначається на всьому тілі:

  • поліпшення зовнішнього вигляду шкіри: процедура має корисний вплив на обличчя, покращуючи колір і усуваючи набряки і синяки під очима;
  • усунення нерівностей на поверхні шкіри: при систематичному виконанні лімфодренажний масаж запобігає розвитку запальних процесів в підшкірних шарах і утворення целюліту;
  • зниження опору крові в артеріях і полегшення роботи серця;
  • запобігання порушення периферичного кровообігу, особливо в нижніх кінцівках: метод дозволяє позбутися від так званого ефекту холодних ніг.