Міофасціальний реліз

Міофасціальний реліз – це м’які техніки, направлені на зняття напруження тканин, відновлення м’язевого балансу і тонусу .

“Міофасція”-це м’яз і фасція), система тканин тіла, яким до недавнього часу приділяли порівняно мало уваги.Ми думали що в основному проблема в так званих “спазмованих м’язах”.  З функціональної точки зору фасція тіла може бути розцінена як безперервний багатошаровий лист сполучної тканини, яка простягається без переривання від верхівки до кінчиків пальців ніг. Вона оточує та проходить через будь-яку тканину та орган тіла, включаючи м’язи, судини, нерви та кістки.

Міофасціальні пошкодження не виявляються ні на одному із стандартних аналізів (рентген, комп’ютерні томографії, …), тому ці обмеження не враховуються. Оскільки фасція проникає в усі області тіла та все пов’язує, коли шрами зміцнюються в одній області (після рани, запалення, хвороби, хірургії…) це може призвести до напруженості в місцях чутливих до болю, або навіть вплинути на віддалені структури. У деяких пацієнтів є незвичайні симптоми болю, які, здається, не пов’язані з основною скаргою. Тепер ці симптоми стають зрозумілими з точки зору фасціальної системи.

Сенс всієї вищезгаданої інформації полягає в тому, щоб допомогти Вам зрозуміти, що під час оздоровлення міофасціальним релізом, потрібно впливати на структури, які, на перший погляд, не пов’язані з вашою проблемою. Фізичний реабілітолог має повне розуміння фасціальної системи та працюватиме з областями, які він або вона знає, та які мають сильне значення для Вашої проблемної області. Це називається цілісний підхід до відновлення всього організму.