Міжхребцевій грижі

Міжхребцева грижа або грижа міжхребцевого диску – це ураження хребета людини, внаслідок чого фрагмент міжхребцевого диску зміщується в бік хребетного каналу і здавлює важливі структурні елементи нервової системи.

Міжхребцева грижа найбільш поширена в поперековому та шийному відділах, найчастіше виникає в людей у віці 25-47 років. Однак не всі знають, які симптоми цієї хвороби та як її вирішити без операції.

Причини міжхребцевих гриж :  

  • надмірні та тривалі фізичні навантаження;
  • вікові-дегенеративні зміни;
  • травма хребта;
  • шкідливі звички;
  • зайва вага тіла;
  • недостатня фізична активність, адже дефіцит руху викликає погане кровопостачання структур міжхребцевого диска;
  • остеохондроз (диски старіють і втрачають еластичність).

В основному проявляється сильними болями в поперековому відділі хребта і може поширюватись на сідничний нерв. Характерне оніміння однієї руки або ноги, відчуття наче «повзають» мурашки, слабкість м’язів.

Симптоми міжхребцевої грижі:

– якщо грижа знаходиться між 4 і 5 поперековими хребцями (грижа L4-L5) – болить у сідниці й верхній частині ноги, а при тривалому сидінні пальці ніг затікають;

– якщо грижа між 5 поперековим та 1 крижовим хребцями (грижа L5-S1), болі відчутні в області коліна, щиколотки, внутрішній частині стегна.

Результат пошуку зображень за запитом "грижа хребта"

Якщо ж у Вас з’явилися болі у шиї, попереку, спині, болі в руках і ногах, головний біль, не відкладайте візит до лікаря. Аби уникнути ускладнень, необхідно провести своєчасну діагностику й корекцію!

Надзвичайно велику роль при міжхребцевій грижі поперекового відділу грають витягування хребта, плавання, масаж, лікувальна гімнастика і лікувальна фізкультура.

Прикладна кінезіологія та Кінезотерапія хребта (лікувальна фізкультура) – це

відновлення та зміцнення м’язів опорно-рухового апарату, де задіяні сухожилля та зв’язки, серцево-судинна, нервова, дихальна, ендокринна системи і органи травлення.

Саме тому в нашому реабілітаційному центрі «Здоров’я людини» застосовуються індивідуальні методи діагностики, та  сучасні реабілітаційні втручання: кінезотерапія, прикладна кінезіологія, КСТ та ін. Ці методики дають можливість позбутися проблеми без хірургічного втручання та операцій.

Фахово підібрана реабілітаційна програма, з допомогою корекції по прикладній кінезіології та рухових вправ на спеціальних тренажерах з навантаженням або без нього, залежно від індивідуальних особливостей, допоможуть відновити живлення міжхребцевих дисків, які втратили еластичність та амортизацію і включить у роботу необхідні м’язи хребта.

Використання  вправ розвантажить суглоби, хребет, покращить кровообіг і лімфовідтік в уражених хворобою зонах; відновиться еластичність м’язів, їх трофіча функція та здатність скорочуватись. Запрацюють механізми регенерації хрящової й кісткової тканини, зникне запалення і біль, відновиться рухливість.

Комплекс розроблених вправ для хребта – це 90% успішна корекція Вашого стану та позбавлення від болю! Реабілітаційний центр «Здоров’я людини» поверне упевненість рухам, відновить працездатність та покращить якість Вашого життя!